قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / اخبار جشنواره تئاترفجر / با حکم مدیر کل هنرهای نمایشی؛ کوروش زارعی دبیر چهل و یکمین جشنواره تئاتر فجر شد

با حکم مدیر کل هنرهای نمایشی؛ کوروش زارعی دبیر چهل و یکمین جشنواره تئاتر فجر شد

مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با صدور حکمی دبیر چهل و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر را منصوب کرد.

به گزارش مخاطبان هنر به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، کاظم نظری مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با صدور حکمی کوروش زارعی را به عنوان دبیر چهل و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر منصوب کرد.

در متن حکم کاظم نظری به کوروش زارعی آمده است:

«از آنجاکه «جشنواره بین المللی تئاتر فجر»، بزرگترین رویداد هنرهای نمایشی ایران اسلامی و گلچین و برآمدی بی بدیل از تجربه و توان پیشکسوتان ارجمند، و شور و شوق نوآورانه هنرمندان جوان این عرصه شمرده می شود، شایسته است که با عنایت به تخصص متعهدانه، سوابق هنری و تجارب اجرایی مفید جنابعالی در این گستره هنری، مسئولیت خطیر دبیری چهل و یکمین دوره برگزاری این رخداد گسترده و امید بخش، بر عهده قابل عنایت تان، واگذار شود.

بی تردید پس از چهار دهه برگزاری تجربه مند و متنوع این رویداد عظیم و عزیز ، انتظار می رود که با اِشراف لازم بر بضاعت غنی ِاین عرصه و بهره مندی از نقطه نظرات ارتقا بخش و دلسوزانه صاحب نظران گرامی و همچنین به لحاظ تجربیات برگزاری دوره های پیشین، برنامه ریزی دقیق و شایسته‌ای برای نمایش تمام و کمال توان پیدا و پنهان این عرصه و معرفی شایستگی ها و ظرفیت های کمتر شناخته شده کشور، به ویژه در میان هنرمندان انقلابی و متعهد و همچنین معرفی رویکردهای مغفول و دور از نظر مانده نمایشی تمامی استانها، صورت پذیرد.

بدیهی است در این مسیر، علاوه بر ایجاد بسترهایی دانش محور و کارآمد برای تحقق عدالت هنری و زمینه های حضور پررنگ تمامی سرمایه های مختلف نمایشی از سراسر کشور و همچنین اعمال نظر حمایتی از آثار فاخری که می توانند به زیبایی و وقار در تراز هنر والای انقلاب اسلامی از حیث قوام محتوایی و توانمندی های اجرایی ایستاده و قابلیت اجرا های عمومی کشوری را نیز داشته باشند لزوم بهره گیری از حضور تجربه افزایِ گروه های نمایشی سایر ملل نیز می تواند بر شکوه و غنای علمی و اجرایی این جشنواره، افزوده و در باز تعریف توانمندی های هنرهای نمایشی ایران اسلامی در نگاه هنرمندان سایر کشورها نیز موثر افتد.

با امید واثق به اهتمام ویژه جناب عالی به مولفه های یاد شده و عنایت بر شرایط ویژه این دوره از برگزاری جشنواره بین المللی تئاتر فجر در تحقق اهداف فرهنگی نظام اسلامی و تبیین نقطه نظرات هنری دولت مردمی مستقر، تحت عنایات حضرت باری تعالی، موید و سربلند باشید.»

تاریخ انتشار:۱۶ خرداد ۱۴۰۱،‏ ۱۰:۱۳

درباره ی پایگاه خبری مخاطبان هنر

پایگاه خبری مخاطبان هنر افتخار دارد از طریق مخاطبان خود از اخبار و رویدادهای تئاتر و سینما مطلع شود . این رسانه تخصصی همچنین از نظرات و پیشنهادات سازنده مخاطبان خود استقبال می کند. پل های ارتباطی تماس با ما به این شرح است: پست الکترونیکی پایگاه خبری مخاطبان هنر: info@mokhatabanehonar.ir