قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / تئاتر / انتشار فراخوان بیستمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی

انتشار فراخوان بیستمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی

از سوی ستاد جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی فراخوان بیستمین دوره این رویداد به دبیری داود فتحعلی‌بیگی و برای برگزاری در مهر و آبان سال جاری منتشر شد.

به گزارش مخاطبان هنر به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، فراخوان بیستمین جشنواره نمایش های آیینی و سنتی در بخش‌های نمایش‌های تخت حوضی (بخش ویژه علی نصیریان)، مجالس شبیه خوانی (یادواره زنده یاد هاشم فیاض)، نمایش های عروسکی سنتی (یادواره زنده یاد کاکامحمد شیرازی)، بخش نقالی و روایت های ملی (یادواره زنده یاد مرشد ولی الله ترابی)، معرکه ها، آیین‌ها و بازی‌های نمایشی (یادواره زنده یاد محمود استادمحمد)، جوانه های نمایش ایرانی (ویژه کودک و نوجوان) – (بخش ویژه هنگامه مفید)، هشتمین سمینار بین‌المللی نمایش‌های آیینی و سنتی برگزار خواهد شد.

در مقدمه این فراخوان آمده است:

«کانونِ نمایش‌های آیینی و سنتی انجمن هنرهای نمایشی ایران و اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور گسترش زمینه‌های پژوهشی و اجرایی و ژرفکاوی در ریشه‌های نمایش ایرانی و نیز ثبت و حفاظت از کهن الگوهای نمایشی ایران زمین و بهره بردن از این دستاوردها برای ارتقای تئاترملی؛ بیستمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی را با اولویت نمایش‌های الهام گرفته از آثار «نظامی گنجوی» در مهر و آبان ۱۴۰۰ برگزار می‌کنند.

بدیهی است این رویدادِ ملی با توجه به شرایط ویژه اجتماعی ناشی از همه‌گیری بیماری کرونا و اولویت صیانت از سلامت هنرمندان و تماشاگران هنر نمایش با رعایت همه پروتکل‌ها و دستورات بهداشتی برگزار خواهد شد.»

متقاضیان شرکت در این رویداد می‌توانند از ۱۱ اردیبهشت برای ثبت تقاضای خود جهت شرکت در بخش‌های مختلف به تارنمای ایران تئاتر مراجعه کنند.

تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۲۳

درباره ی پایگاه خبری مخاطبان هنر

پایگاه خبری مخاطبان هنر افتخار دارد از طریق مخاطبان خود از اخبار و رویدادهای تئاتر و سینما مطلع شود . این رسانه تخصصی همچنین از نظرات و پیشنهادات سازنده مخاطبان خود استقبال می کند. پل های ارتباطی تماس با ما به این شرح است: پست الکترونیکی پایگاه خبری مخاطبان هنر: info@mokhatabanehonar.ir